İnsanoğlunun Önemi nedir Allah katında !


Açıklama: İnsanoğlunun Önemi nedir Allah katında !
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2019, 11:01
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=323


Yüce Rabbimiz Kuranda belirdiği gibi. İnsanı Cinleri ve Melekleri boş yere yaratmadığını belirtiyor. Ve yalnız bana kulluk etsinler diye yarattım diyor. Yüce Rabbimiz.

Evet, Dostlar biz İnsanoğlunun görevi aslında Melekler kadar önemli ve kutsaldır. Ne yazık Cennetten Kovulmuş Şeytanın yolunu seçiyorlar ilk insan Âdem Hava gibi.

Kuran’da Yüce Rabbimiz Meleklerin de İnsanlara da ve Cinlere de Kullarım diye belirtiyor. Yeryüzünde İnsanoğlunun iradesini ve düşüncesini özgür bırakmıştır. Kim iyi amel işleyecek kim Allah’a yönelecek. Evet, Resul İbrahim Özgür İradesiyle Rabbini aramış ve sonunda Rabbine ulaşıp sonunda Rabbi tarafından peygamberlik makamına getirilmiştir.

Bakınız günümüz Müminlere Allah’a ulaşmayı değil Kula Kulluk etmeyi seçmiştir. Yüce Rabbimiz yeryüzünde hiçbir kimseyi özgür bıraksa da başı boş bırakmamıştır. Verilen ömür tükendikten sonra hesaba çekilecektir. Ve o gün Allah adına kula kulluk edenler Meleklere sunu söyleyeceklerdir. ( bizler İmam Önderlerimize uyduk ) Meleklerde Sunu söyleyecekler ( sizlere Kitap Kuran getiren uyarıcılar gelmedi mi? ) ve o imamlarınızla Önderlerinizle girin Cehenneme diyecektir. ) bunu ben söylemiyorum Yüce Rabbimizin İnsanlığa Gönderdiği Mektup Mesaj Rahmet Kitabı Kuran diyor.

Bakınız ben siyasetçi Tarikat hayranı ve Düşmanı bir yazar değilim. Ama? bazı insanoğlu sevdiği Siyasetçiyi ve Tarikat şeyhini nerdeyse peygamber gibi Kuran bilmeden ilah ediyor. Ve bu düşünce üç günlük dünya çıkarı için yapılıyor. ahret yurdunu böyle yaparak terk edip ebedi kalacakları ateş cehennemi seçiyor.

Allah dan korkan insan her kim olursa olsun Rabbine karşı kimseyi ortak tutmaz. Bazı kişiliksiz şeref yoksulu İlayatcılar. Kuran anlaşılmaz hadis kitapları anlaşılır diye Şeytanın avukatlığını yapıyor. Ve Kuran için eski diyorlar. Yüce Rabbimiz de bu tür Şeref yoksulu sözde İlahiyatçı din ulemalarına şunu bildiriyor Kuranda ( onlara Kuran’dan öğüt verince Eskilerin Masalları derler ) .

Yüce Rabbimizin öğüdü olan Kuran kâinat insanlığın sonu olan dünya kıyameti kopana kadar Allah’ın kanunu değişmez eskimez. Bir Hidayet nur olduğunu bilmeyen. Çünkü bu din ulemaları Allah adına köşeyi dönüyor ne yazık ki Allah’a inanmıyorlar ta ki o ölüm başlarına gelenle kadarda bu tür dinin içinde fitne veren mikroplar varlığını. Kıyamet gününe katar sürdüreceklerdir.

Kula kulluk etmeyi seven toplumlar yüzünden dünyamız yaşanmaz cehenneme göndermişlerdir. Hem tarikat içinde hem siyasi içinde bir topluluk oluşturmuş. Kuran bilmez toplumlar. Mümin görünerek Ortadoğu din anlayışı misali. Allah’ın lanetlediği şeyleri yaparak Allah adına insanların canına namusuna malına ganimet diyerek el koymuşlardır.

İnsanoğlunun idrak etmediği ve helak olan kavimlerden ibret almadığı kör nefsin arzuların uğruna bir cehalet içinde şirke daldığı bir dünya içinde kıvranıp duruyor. Şeytanın vesvesesini benimseyerek yaşamını belirliyor. Bazen yüz yüze bu konu hakkında benimle tartışmaya düşen kimselere nas suresini anladığın dilde oku diyorum. Anlamını bilmese de o tartışan kimseyle beraber okuyorum inanın ki. Okuduktan sonra sakinleşip dinlemeye başlıyor. Çünkü o benimle tartışan kişi aslında şeytan ona ne fısıldarsa kulağına onu bana tekrarlıyor. Evet, dostlar bu yazdığım makale yazım sizleri rahatsız ediyorsa aşağıda paylaştığım ayeti okuyun inanın ki sakinleşecek rahatlayacak ve bu yazının doğruluğunu anlayacaksınız şeytan okutmak istemiyorsa Bismillahirrahmanirrahim diyin okursunuz …! Yüce Rabbimiz Kullarını seviyor ve değer veriyor şeytanın yolunu tutup Cehennem de yanmasını istediği için Kuran'la öğüt veriyor

NAS Suresi !
De ki: insanların kalplerine vesvese sokan
İnsan Allah'ı andığında] pusuya çekilen
Cin ve İnsan şeytanın şerrinden
İnsanların Rabbine, insanların Melikine
Mutlak sahip ve hâkimine İnsanların İlahına sığınırım.