Kuranda dört Peygamber İsmi geçiyor


Açıklama: Evet, Dostlar Yazının devamını okuyun konuyu daha iyi anlarsınız. !
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2017
Geçerli Tarih: 21 Ekim 2018, 10:11
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=317


Evet, Dostlar Yazının devamını okuyun konuyu daha iyi anlarsınız. ! Kuran’da kaç Peygamber ismi geçiyor evet bu soruya Kuran bilenler ( 25 ) Resul Peygamber ismi geçiyor diyecek. Hayır, Dostlar ( 4 ) Peygamber ismi geçiyor. Evet, doğru okutunuz. 4 Peygamber İsmi geçiyor. Neye dayanarak 4 peygamber ismi geçiyor diye sorarsanız. !

Kuran’ı bir bütün olarak okuyan her Mümin kardeşimiz bilir. ‘Yüce Rabbimizin Kitap verdikleri Kuran’da Peygamber Yani Resul olarak İsmi geçer. Şöyle bir inceleyelim, ! Yüce Rabbimiz hangi Peygamberlere Kitap verdi.

İlk Kitap verilen Peygamber ( Musa ) Kitabı Tevrat )

İkinci Kitap Verilen Peygamber ( Davut ) Kitabı Zebur )

Üçüncü Kitap Verilen Peygamber ( İsa ) Kitabı İncil )

Dördüncü Kitap Verilen Peygamber ( Muhammed ) Kitabı Kuran )

Evet, Dostlar Peygamber Sayısı ( 4 ) Evet peki Kur’an’da ( 25 gelen Uyarıcıdan söz ediyor Peki. ( Dördünü Çıkarırsak değer ( 21 Uyarıcılar kim. Kur’an’da isimleri ne olarak geçiyor. Evet, ( 21 ) Yüce Rabbimiz Onları Yeryüzüne Elçi olarak göndermiştir.

Şimdi Yüce Rabbimiz Kur’an’da Son Peygamber Muhammed Diyor. Evet Dostlar Muhammed Son Resul Peygamber. Son Elci Değil. Demek oluyor ki Yüce Rabbimiz yine Elcilerini yeryüzüne gönderecek. Ama tekrar Kitap vermeyecek ve Bu Elciler Kuran’a bakarsak Kıyamet yaklaştığı gün İnsanlığı Uyaracak. 

Ramazan HOŞ