Bozuk Akraba İlişkileri kıyametin Habercisi mi


Açıklama: Bozuk Akraba İlişkileri kıyametin Habercisi mi
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2017
Geçerli Tarih: 21 Ekim 2018, 10:13
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=314


Şu yaşadığımız dönem aslında kıyamet alametleri, Dostluğun Akrabalığın Kardeşliğin ve Ana Baba Musibetlerin artması, kıyamet alametlerinden biridir. Bakınız Komşu Komşuyu tanımıyor, Akrabalar ve Kardeşler arasında ben Üstünüm Kompleksi içinde. Bir birlerinden uzak yaşıyor. 

Sebebini sorsanız her birine verecekleri cevap, Sen daha evvel şunu demiştin. Sen evlendin değiştin, sen yalancısın, yani mazeretler saymayla bitemez. Yani Dostlar asıl bütün sorun Dünya Telaşı Ego tüm benliğimizi kuşatmış, Sevgi Saygı’nın yerini menfacılık almış bir düzen yaratmışız. Bir kahvenin kırk yıl hatırı. Yalnız dillerde kalmış. Bu Sevgisiz Dünyayı bizler Egolarımızla yarattık. 

İnsanoğlu isterse yeri kazar gül diker. İsterse yeri kazar içinde pislik arar onunla oyalanır. Eceli geldiği vakit ‘Allah’ın huzurunda Hesabını verir. Biz İnsanoğlu hatalar yaparak doğruyu buluruz. Yani Dostlar Hatasız Kul Olmaz Bir Birimizi Hatalarımızla Sevmeliyiz. Büyük büyüklüğünü bilmez, gençliğe öğüdü Zararlıysa uzak dur olursa, o toplumun içinde her dayım kin nefret kaçınılmaz çanak tutmuş olur. Baba babalığını bilmez anneanneliğini bilmez bir cehalet toplum içindeyiz. Bu da Dostlar İnsanlığın bittiği kıyamet alametlerinden biridir. 

Muhammed Suresi 22. Ayet Demek siz iş başına gelecek olursanız yeryüzünde bozgunculuk çıkaracaksınız ve akrabalık bağlarınızı koparacaksınız öyle mi?