Hz Muhammed son Resul Nebi * Kıyamet Elçisi değil


Açıklama: Hz Muhammed son Resul Nebi * Kıyamet Elçisi değil
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2016
Geçerli Tarih: 16 Ocak 2019, 18:35
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=228


Hz Muhammed son Resul Nebi * Kıyamet Elçisi değil

Hz Muhammed son Resul Nebi * Kıyamet uyarıcısı değil”bu bilgilerin kaynağı Hadis kitaplarından alınmış bilgiler değil Kur'an ışığında gerçekler

Muhammed Resul Nebi kıyamet vaktini bildirmek için gelmemiştir, o nebilerin sonuncusu Olan uyarıcı Resul Nebi kıyamet vaktini bildiren uyarıcı değildir.

Kur’an’ı Türkçe Mealini okuyanlar iyi bilir yüce Allah'ımız bir ülkeyi helak etmek istediğinde ( Lut elçi gibi uyarıcı gönderir” NAHL Suresi 43. ayet ve ŞUARA Suresi 208. ayeti okuyunuz Yüce Allah'ımız ne diyor biz kullarına Biz bir ülkeyi helak etmek istediğimizde uyarını göndeririz diyor Resul Nebi göndeririz demiyor”

( NAHL Suresi 43. ayet ) Ve Biz, senden önce, kendilerine vahyettiğimiz ricalden (erkeklerden) başkasını (resûl olarak) göndermedik. Eğer bilmiyorsanız, o taktirde zikir ehline (daimi zikir sahiplerine) sorun!

ŞUARA Suresi 208. ayet Biz, hiçbir memleketi uyarıcıları olmadıkça helâk etmedik.
.
Bakınız kıyamet vakti geldiğinde peygamber gelmeyecek uyarıcı gelecek ve tövbe edip temiz amellerde bulunanlar o kıyamet vakti azaptan kurtulacak bizler peygamber resul gelecek demiyoruz Kur’an’da yüce Allah'ımızın müjdesini veriyoruz uyarıcı gelecek peygamber değil ( AHZAB Suresi 40. ayeti incelerseniz anlarsınız Uyarıcı kelimesi geçmez Resul nebi kelimesi geçer

AHZAB Suresi 40. ayet Muhammed, sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değildir. Fakat o, Allah'ın Resulü ve nebilerin sonuncusudur. Allah, her şeyi hakkıyla bilendir.

Evet, dostlar bizlerinde bir bildiği var her bilgiyi paylaşım sitelerinde paylaşamıyoruz evet karşı gelen dostlara kırılmıyor uz biraz bekleyin sabır edin bizlerinde bir bildiği var her bilgiyi sosyal medyada paylaşsak olmaz bekleyin Yahudi hahamların durumuna düşmeyin Yahudi hahamları Hz İsa peygamber değil diyerek çarmıha getirdikleri gibi şu an gelecek olan uyarıcıyı gelmeden Yahudi hahamlar gibi çarmıha germeyin. ŞUARA Suresi 208. ayeti hatırlayın ve bekleyin zaman yakın !!!

ŞUARA Suresi 208. ayet Biz, hiçbir memleketi uyarıcıları olmadıkça helâk etmedik.

( Cin Suresi 26. Ayet ) O geleceği bilendir ve O sırrını hiç kimseye göstermez.

Bazıları bu ayeti delil olarak sunuyorlar gaybı yalnız yüce Allah'ımız bilir Evet, doğru Yüce Allah'ın seçtiği Elçi hariç!

( Cin suresi 27.ayet ) Ancak seçtiği bir elçi hariç

( Cin suresi 72.ayet ) Nitekim O, o elçiden önceye ve sonraya ait bir gözlem sunar.

Cin suresi 72 28- ayetleri Böylece, elçilerin Rab'lerinin mesajını ilettikleri ortaya çıksın. O onların yaptıklarını tümüyle kuşatmıştır ve her sayı sayı olarak hesaplamıştır.

Cin suresi. 72–27 ayetleri Muhammed Resul'den kıyamet saati hakkında herhangi bir gaybı bilgisinin olmadığının belirtilmesi isteniyor. Ancak Resul'den sonra o saati bildirecek bir elçinin varlığına dikkat çekiyor ayetlerinde

Şimdi Nebe suresi 38.39.40. ayetlerini inceleyelim gelecek olan Elçiyi Yüce Allah'ımız açık şekilde müjdeliyor!

( Nebe suresi 38.39.40. ayetler ) "Ruh'un (Cebrail'in) ve meleklerin saf saf kıyama duracakları gün, Rahman'ın izin verdiğinden başka hiç kimse konuşamaz; o da doğruyu konuşacaktır.

Evet, anlaşılan o ki o gün izin verdiği Elçiden başkası konuşamaz ve o Elçi Yüce Allah'ımızın bildirdiğinden başka hiçbir şey konuşmayacak

O seçilmiş Elçi kıyametin satını bildirecek ve Elçiyi yalanlayanları o gün geldiğinde şunlar söyleyecek!

( Nebe suresi, 40. ayet ) Muhakkak ki, sizi yakın bir azapla uyardık. O gün kişi, elleri ile takdim ettiği şeye bakacak. Ve kâfir olan: “Keşke ben toprak olsaydım.” diyecek.

( HAKKA Suresi 3 ayet ) Gerçekleşecek olan kıyametin ne olduğunu sen ne bileceksin?

( MU'MİN Suresi 59 ayet ) Kıyamet günü mutlaka gelecektir, bunda hiç şüphe yoktur. Fakat insanların çoğu buna inanmazlar.