Kur’an kurslarının görevi neler?


Açıklama: Kur’an kurslarının görevi neler?
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2016
Geçerli Tarih: 16 Ocak 2019, 18:33
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=227


Kur

Kur’an kursunda neler öğretiliyor Arap alfabesindeki harfleri telaffuz edebilmeyi ve Arapça metni okumayı öğreniyorlar peki İslam dinimizi

 

Kur’an’ın vermiş olduğu mesajları öğrene biliyor muyuz? Hayır, yalnızca Kur’an’ın mesajlarını öğrenmemeniz için Arapça Kutsallaştırması yaparak anlamını öğrenmenizi sağlanıyorlar Dinin kaynağı olarak da Yahudileri ve Hıristiyanların yaptığı gibi Kendi eleriyle yazdıkları uydurma hadislerle Yahudi hahamlar ve Hıristiyan rahipleri gibi din ticareti yapmaktadırlar

 

( Tevbe suresi 9. ayet )Allah'ın ayetlerini nasıl basit bir ücret karşılığı sattılar da Allah'ın yolundan alıkoydular. Gerçekten ne fena şeylerdir onların yapmakta oldukları.

 

( Tevbe suresi 34. ayet )Ey inananlar! Hahamlar ve rahiplerin çoğu, insanların mallarını haksızlıkla yerler. Allah yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü biriktirip Allah yolunda sarf etmeyenlere can yakıcı bir azabı müjdele.

 

Kur’an kursları ne yazık ki yukarıda belirdiğim gibi Kur’an öğretiyoruz diyerek Kur’an’ı Arap diliyle anlaşılmaz kılıyorlar bakınız Kur’an "hafızlık belgesini kazanmış birine sorun her gün beş vakit okunan ezan ilk evvela nasıl başlanır diye sorun vereceği cevap şu şekilde olacak tabi ki Allahuekber diye okunur diyecek evet doğru söyledi bir de Allahu ekber anlamını sorun evet işte bunu Bilemezler Allahu ekber anlamı ( Allah büyüktür ) manasına gelmektedir tabi ki bilemeyen kardeşlerimizin Suçu yok çünkü Kur’an anlaşılmaz bir ticari kapısı olarak eğitilmektedirler.

 

Kur’an kursu olmalımı tabiî ki de olmalı bunların yaptığı gibi değil Kur’an kursları ilim yuvası olmalı Kur’an’da her kelimenin anlaşılır Şekilde anlamını Yüce Allah’ımızın verdiği mesajları bildirerek olmalıydı Mesela ( Nas suresinde Yüce Allah’ımızın bizlere şeytanın vesvesesinden nasıl kurtulmamız için dua edin diyor!

 

 “Rahman ve Rahim (olan) Allah'ın adıyla”

 

 ( Nas suresi Türkçe meali )De ki: insanların kalplerine vesvese sokan (insan Allah'ı andığında) pusuya Çekilen cin ve insan şeytanın şerrinden insanların Rabbine, insanların Melikine (mutlak sahip ve hâkimine) . İnsanların İlahına sığınırım.   

 

 Evet, anlayarak her kim okursa bu duayı Yüce Allah’ımızın tüm Kötülüklerden korur tabi ki anlamını bilerek yani ne dediğini bilip Kalbinle his etmeniz gerekir.

 

 ( Tevbe suresi 35. ayet )Cehennem ateşinde üzerlerinde (demir) kızdırıldığı gün, böylece onunla, onların alınları, yanları, sırtları dağlanır. Bu, kendiniz (nefsiniz) için biriktirdiğiniz şeylerdir. Böylece biriktirmiş olduğunuz şeyleri tadın. 

 

( Kamer suresi 17 ayet ) Kur'anı öğüt almak için kolaylaştırdık. Düşünüp öğüt alan yok mu?

 

( Nahl suresi 44 ayet ) Kur'anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.

 

( Necm suresi 34 ayet )(O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.

 

( Nur suresi 54 ayet )(Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun

 

 

Müftülüğe veya Cami imamlarına sorun ne yazık ki onlar bile Kut’an ayetlerini bir bütün olarak açıklayamayacak kadar acizler çünkü bilmiyorlar kubbe de vaaz verirken önceden not aldıkları kağıdı okuyarak bilgi vermeye çalışıyorlar ben Müftüye ve Cami imamlarına sordum o yüzden bu bilgilere ulaştım ve inanın dinimiz İslamı Kur’an bilmeyenler bizleri Allah yolunda kendi elleriyle yazdıkları

 

 

kitaplarla uyutmak dadırlar hangi tarikat şeyhlerine sorarsanız sorun Kur’an sız ama sorarsanız Müslümanlığı kimseye bırakmazlar sizlerden yarın geç kalmadan hakikate dönelim kurtuluş ancak  Kur’anı anlayarak okursak buluruz ben sizlerden bir ücret istemiyorum sizlerde ücret istemiyorsunuz Allah'ın rızasını kazanmak ancak Allah'ın sözlerini bildirmekle olur evet Allah'ımızın ayetlerini öğütlerini bildirelim  ve hep birlikte  Allah'ın rızasını kazanalım

 

( Furkan Suresi 30 Ayet )Peygamber der ki: Ey Rabbim! Kavmim bu Kur´an´ı büsbütün terkettiler.