ÖLÜM ANINDA YAŞANANLAR


Açıklama: ÖLÜM ANINDA YAŞANANLAR
Kategori: Genel
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2015
Geçerli Tarih: 16 Ocak 2019, 18:29
Site: Ramazan Hoş
URL: http://ramazanhos.com/haber_detay.asp?haberID=225


Her insanın bir gün belki bu yazıyı okurken Veya daha Sonra yaşayacağı Allah hu telanın her Canlıya vermiş olduğu zaman ölüm gerçeği Ogün

 Kaçış veya ömür Uzatma gibi kudreti olamaz. Ölüm nedir derken herkesin bildiği gibi yok oluş değil Geldiğimiz yere yani Allah hu tealanın huzurunda toplanacağız

Evet, ölüm gerçeği ismi bile insanı ürpertiyor Asıl ölümden değil ölüm sonrası bizleri ürpertmesi gereken konu 

Ölüm anı anlatılan kadar korkunç değil önemli olan o güne hazırlıklı Olmalı.

Düşünün kafanıza bir darbe aldığınızı o an hiçbir acı hissi Duymazsınız o anda şoka girmiş şekilde olan biteni anlamaya Çalışırsınız ama yanınızda olan kişiler sizi kan içinde görünce Büyük bir acı çektiğinizi düşünür ve üzülür.

Muhakkak trafik kazası geçirmiş kişileri TV de veya canlı olarak Tanık olmuşsunuzdur elleri kopmuş ayakları kopmuş veya kafası Parçalanmış kişileri görünce onu ne kadar acı çektiğini düşünmüşsünüzdür hayır bu kazayı geçiren kişiler Allah hu tela tarafından bayıltılıp açı çekmesi önlenmiştir. 

Kaza geçirenlere bir sorun hiç bir şey hatırlamadığını söylerler Çünkü o an o kişi Allah hu tela tarafından bilinci alınmış Baygın halde bir sarhoşluk içine girmiştir olan biteni hatırlamaz.

Allahu teala hiçbir kuluna acı çektirmez ölüm anında bile O yüzden ölümden korkmayın.

Kur’an da Allahu tealanın belirttiği gibi ruhundan üflediği bir parçası

( HİCR Suresi 29 ayet )Onun yaratılışını tamamlayıp kemale getirerek ruhumdan ruh üfürünce derhal ona karşı secdeye kapanın.

Evet, bu ayette anlaşılmaktadır Allah hu tela hiçbir kuluna eziyet Etmez ancak biz bir birimize eziyet ederiz.

Nasıl ölür isek ölelim acı çekmiyoruz ama sual ediliyoruz Yalnızca Allah için ölenler sual edilmiyor.

Allahu teala siz müminlere savaşın derken o savaş anında öldüğünüz Zaman hiçbir acı çekmeden sorgu sual edilmeden cennetin en güzel Konaklanma yerinde kıyamet gününe kadar orada ağırlanıp huriler Tarafından hürmet ile karşılanıyor hizmet ediliyor Tabi ki Allah yolunda şehit olanlara

Bazı uzun süreli yatalak hastalar uzun süre acı çekip ilaç Tedavisi ile acılarını keserek ölüm denen gerçeğe varıyorPeki, bunlar niye acı çekerek ölüyorlar diye düşüne bilirsiniz.

Bu şekilde hayatını kaybeden kişiler günahkâr olduğu için Bu acıları çekmiyor Allahu teala bazı kullarını son günlerinde bu Şekilde Sınayıp sabır etmiş Allah’a

isyan etmemiş kullarını yanına alıp cennetle mükâfatlandırılacaktır.

Kimimiz evladımızla, kimimiz malımızla, kimimiz yoksullukla Kimimiz nefsimizle, kimimiz de canımızla sınanıyoruz.Nasıl sınanıyorsak önemli olan Allahhu tealaya isyan Etmeyelim. Bunlar geçici Dünya’nın çilesi sabır edenler ise elbetteEbedi kalacak cennetlerle mükâfatlandırılacaklardır.

Daha iyi anlamanız için Kuran ayetleri ile baş başa bırakıyorum! 

( ÂLİ İMRAN suresi 142 ayet ) Yoksa Allah içinizden mücadele edenlerle sabredenleri hiç belli etmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız?

( MÜLK suresi, 2. ayet )Sizin hanginizin en güzel ameli yapacağını” imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratan O’dur. Ve O; Aziz’dir, Gafur’dur.

( Bakara, suresi 155 ayet )Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.