Ramazan Hoş

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kur'an ışığında hakikate yolculuk

Tut Elimi

UFO Gerçeği

Mutluluk Şarkısı

EGO nedir?

Doğa Meyveleri Parayla Satılır mı ?

Maymunların Atası

Büyü ve sihir sırları

 

ÖLÜM ANINDA YAŞANANLAR

Hz Muhammed son Resul

Reenkarnasyon nedir

Amin demek caiz mi ?

Kuran’da Muhammed Peygamberimiz

Kuran’da Muhammed Peygamberimiz

Tarih 16 Eylül 2017, 16:28 Editör Ramazan Hoş

Kuran’da Muhammed Peygamberimiz

Muhakkak ki Allah’a kulluk etmek Muhammed Peygamberimiz ‘Muhammed Aleyhisselâm efendimize itaat etmekle mümkündür. Bu da ancak Peygamberimiz Muhammed Aleyhisselâm efendimize gelen vahi Kur’an’ı anlayarak okursak mümkündür 


Muhammed Aleyhisselâm Efendimiz kendisini Allah’tan gelen Vahilerle yaşamını belirlemiş. Ve her verdiği öğüt Rabbimizden gelen Mesajı bildirmekle olmuştur. Peki Peygamberimiz ‘Muhammed Aleyhisselâm efendimizin Kur’an dışı konuşmadığını nerden biliyoruz Evet Yüce Rabbimizin Muhammed Resulümüze. Gelen vahi Kur'an'da şu şekilde bildiriyor !


Hâkka Sureleri 44,45,46,47. ayetler Eğer Peygamber bize atfen bazı sözler uydurmaya kalkışsaydı, elbette onu bundan dolayı kıskıvrak yakalardık; sonra da onun şah damarını keser atardık. Hiçbiriniz buna engel de olamazdınız

Evet Dostlar Peygamberimiz ‘Muhammed Aleyhisselâm efendimize itaat etmekle Allah’a iman etmektir. Vicdan sahibi olan Yüce Rabbimizin Kullarına Kur’an’da ayetler paylaşıyorum. 


Tevbe Sureleri128-129 ayetler Ayet Meâli: And olsun, size, içinizden bir peygamber geldi ki, zahmet çekmeniz onu incitir ve üzer. Size çok düşkündür, müminlere çok merhametlidir, onlara hayır diler. Ey Resulüm, eğer senden yüz çevirirlerse (sana iman etmezler ve emirlerini dinlemezlerse), de ki: “- Bana Allah yeter, ondan başka hiç bir ilâh yoktur. Ben, ancak ona güvendim ve o büyük Arş’ın sahibidir.”


( ÂLİ İMRÂN Suresi 164. ayet ) Andolsun, Allah, mü’minlere kendi içlerinden; onlara âyetlerini okuyan, onları arıtıp tertemiz yapan, onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.


( SAFF Suresi 9. ayet ) Resulünü hidayet ve hak dini getirmek üzere o gönderdi ki, ortak koşanlar hoşlanmasa bile, onu tüm dinlerden üstün kılsın.


( YÂSÎN Sureleri  (2-4) ayetler (Ey Muhammed!) Hikmet dolu Kur’an’a andolsun ki, sen elbette dosdoğru bir yol üzere (peygamber) gönderilenlerdensin.


( Sebe' Suresi 28. Ayet ) Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak göndermişizdir; fakat insanların çoğu bilmez.”

( A'RÂF Suresi 158. ayet )  De ki: "Ey insanlar! Ben sizin üstünüze Allah'ın resulüyüm. Göklerin ve yerin mülkü o Allah'ındır. İlah yoktur O'ndan başka. O diriltir, O ölüdürür. O halde Allah'a ve resulüne iman edin; Allah'a ve onun sözlerine inanan o ümmi peygambere iman edip uyun ki, doğruya ve güzele ulaşabilesiniz."


( Teğâbun Suresi 8. Ayet ) Öyleyse Allah’a, Peygamberine ve indirdiğimiz nûra, Kur'an’a inanın; Allah işlediklerinizden haberdardır.


( Fetih Suresi 13. Ayet ) Allah’a ve Peygamberine kim inanmamışsa bilsin ki, şüphesiz Biz, inkârcılar için çılgın alevli cehennemi hazırlamışızdır.”


( ENBİYA Suresi 21 -106. ayeti ) Doğrusu bu Kur'an’da, kulluk eden kimselere bildiri vardır. Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.”


( Ahzâb Suresi 21. Ayet )  Şüphesiz bunda Allah’a kulluk eden bir toplum için yeterli bir mesaj vardır.

Bu haber 432 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Genel

Kanserden Nasıl kurtulunur ?

Kanserden Nasıl kurtulunur ? Kanserden Nasıl kurtulunur ?

İslam’da Kadınların Çalışması Caiz mi ?

İslam’da Kadınların Çalışması Caiz mi ? LİNKİ TIKLAYIP İZLEYE BİLİRSİNİZ !!

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İçimizdeki güç enerji boyutu

Esmer Kız

Unutamam Seni

Burçların Yanılgısı

Sevgi Karşılık Beklemez

KIYAMET ÖNCESİ BEKLENEN HABERCİ

İyi insanlar namaz kılmalı mı?

Namazların Rekât Sayıları

Kur’an kurslarının görevi

Kur’an meali açıklaması

Kur’an, da On dokuz mucizesi

İslam da Kadere İman var mı ?

Müşriklerin gizlediği Kuran ayetleri

Kur’an’da Peygamber ismi geçiyor mu?

Uzaydaki Kara Delik Nedir ?


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi