Ramazan Hoş

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kur'an ışığında hakikate yolculuk

Tut Elimi

UFO Gerçeği

Mutluluk Şarkısı

EGO nedir?

Doğa Meyveleri Parayla Satılır mı ?

Maymunların Atası

Büyü ve sihir sırları

 

ÖLÜM ANINDA YAŞANANLAR

Hz Muhammed son Resul

Reenkarnasyon nedir

Amin demek caiz mi ?

İnsanlığın Soyu Âdem’den mi Geldi

İnsanlığın Soyu Âdem’den mi Geldi

Tarih 15 Mart 2017, 15:48 Editör Ramazan Hoş

İnsanlığın Soyu Âdem’den mi Geldi

İnsanlığın Soyu Âdem’den mi Geldi 
.
Evet, İnsanlığın Soyu Âdem Hava’dan geldiğini İlahiyatçı yazarlar ve Sofiler savunmaktadır Âdem’den hepimiz kardeşiz bu düşünce yaklaşımı doğru ola bilir mi ?
.
Hayır yanlış İnsanlığın soyu Adem’den gelmemiştir İlk İnsan olarak Yüce Allah’ımız Ademi ve Havyayı yaratmıştır ilk insan ?
Yüce Rabbimiz Kur’an’da her şeyi ayrıntılı olarak biz kullarına belirtmişti !
.
( EN'ÂM Suresi 126. ayet ) Rabbinin yolu işte budur; dosdoğru, kıvamında... Biz öğüt alan bir topluluğa ayetleri ayrıntılı bir biçimde açıkladık.
.
Kur’an da açık şekilde belirtilmiştir İlk İnsan Adem Hava Erkek Dişi olarak çift yaratmıştır ve ardından Ayrı Ayrı kavimler çift çift eşler yaratmıştır İnsanlar Birbirleriyle tanışıp dostluk kursunlar diye İlk İnsan Ademin çocukları da bu şekilde farklı insanlarla tanışıp eşler dostluklar kurup kaynaşmışlardır HUCURÂT Suresi 13. ayetti bir okuyup incelerseniz anlayacaksınız = Ey insanlar! Biz sizi, bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve örfler yoluyla tanışıp kaynaşasınız diye sizi milletlere, boylara ayırdık.” Yüce Rabbimiz biz kullarına açık şekilde belirtiyor Âdem Hava’dan sonra başka İnsanlar yaratığı belirtiyor,
.
( HUCURÂT Suresi 13. ayet ) Ey insanlar! Biz sizi, bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve örfler yoluyla tanışıp kaynaşasınız diye sizi milletlere, boylara ayırdık. Hiç kuşkusuz, Allah katında en seçkininiz, sakınılması gereken şeylerden en çok sakınanınızdır. Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır.
.
Beyaz – siyah - çekik gözler – Sarışın – Esmer ayrı ayrı göz ten renklerini Yüce Rabbimiz tekbir Soydan yaratmamıştır sizlere Kur’an’dan bir delil daha vereyim Resul İbrahim Yüce Rabbimize şunu söylüyor DİKKAT edin vereceğim ayette “Soyumdan da (önderler yap, ya Rabbi!)” evet açık şekilde anlaşılıyor ki eğer bütün İnsanlığın Soyu Adem Hava’dan olsaydı Hz İbrahim Benim Soyumdan olsun demezdi bu ayeti tam olarak sizlere paylaşıyorum okuyun ve düşünün anlayacaksınız ! 
.
( BAKARA Suresi 124. ayet ) Bir zaman Rabbi İbrahim’i birtakım emirlerle sınamış, İbrahim onların hepsini yerine getirmiş de Rabbi şöyle buyurmuştu: “Ben seni insanlara önder yapacağım.” İbrahim de, “Soyumdan da (önderler yap, ya Rabbi!)” demişti. Bunun üzerine Rabbi, “Benim ahdim (verdiğim söz) zalimleri kapsamaz” demişti.
.
Evet şimdi sizlere bir Ayet daha paylaşacağım Yüce Rabbimiz Bir ayette şu şekilde belirtiyor İnsanlığın Soyu yalnızca Adem Hava’dan olmadığını eğer bütün insanlık aynı soydan gelseydi bürün insanlık kardeş olmalıydı ama Yüce Rabbimiz ne diyor “( Mü’minler ancak kardeştirler.” 
.
( HUCURÂT Suresi 10. ayet ) Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.
.
Yüce Rabbimiz - Akraba evliliğini – ve - sütkardeşine yasaklamışken - Âdem Soyundan Bütün İnsanlığın geldiğine inanmak yanlış ve Sapıkça Bir yaklaşım olur 
.
“( NİSA Suresi 23. ayet ). Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren Sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
.
Evet, anladığınız gibi Yüce Rabbimiz İnsanlığı Tek bir Soydan yaratmamış ayrı ayrı Milletler Irklar yaratmış ki tanışıp eşler dostluklar kurmamız çoğalmamız ve Yüce Rabbimizin vermiş olduğu Nimetlere Şükür edip Ebedi Cennetlere hak edenlerin girmesi için Ayrı Ayrı kabileler Irklar yaratmıştır bu konu hakkında sizlere yüzlerce Ayet Örnek suna bilirdim ama şuna inanıyorum ki gerçek hakikati anladınız
.
bazılarınız şu şekilde düşüne bilir ilk insanı Allah Adem Havadan Yarattı evet doğru ama arkasından Başka çift olmak üzere ayrı ayrı ırktan İnsanlar yarattı --- Allah her bir canlıyı dişi ve bir erkekten çift yaratmıştır İlk önce Ademi Havayı yarattı ve kardeş kardeşi …. Demek Allah'ı Yaratmada sınırlama demektir Allah değişik değişik hayvanlar bile yaratırken KARDEŞİ KARDEŞE ilişki içine sokmamıştır ki İnsanı Kardeşine zina edecek kadar aciz Yaratmaz

Bu haber 861 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Makaleler

Kur’an’da İçki Kumar Haram mı ?

Kur’an’da İçki Kumar Haram mı ? Kur’an’da İçki Kumar Haram mı ?

Deccal Süfyanlar Özeliği

Deccal Süfyanlar Özeliği Deccal Süfyanlar

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İçimizdeki güç enerji boyutu

Esmer Kız

Unutamam Seni

Burçların Yanılgısı

Sevgi Karşılık Beklemez

KIYAMET ÖNCESİ BEKLENEN HABERCİ

İyi insanlar namaz kılmalı mı?

Namazların Rekât Sayıları

Kur’an kurslarının görevi

Kur’an meali açıklaması

Kur’an, da On dokuz mucizesi

İslam da Kadere İman var mı ?

Müşriklerin gizlediği Kuran ayetleri

Kur’an’da Peygamber ismi geçiyor mu?

Uzaydaki Kara Delik Nedir ?


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi